Jak zapnout podporu HDR na televizích Samsung

Jak zapnout podporu HDR na televizích Samsung

Aby jste na vaší televizi Samsung mohli přehrávat HDR obsah ze zařízení připojeného přes HDMI, je třeba podporu onoho HDR pro daný HDMI port zapnout. Pokud by jste stejně jako já čekali, že tato volba bude aktivní již z výroby, tak chyba lávky. V tomto krátkém článku vám ukážu jak na to.

Nedávno jsem ke své nové televizi Samsung UE55MU64 připojil herní konzoli Sony PlayStation 4 Pro a s vidinou kvalitního vizuálního zážitku se pustil do prvotního nastavení. K velkému překvapení jsem zjistil, že konzole pro připojenou televizi nevidí podporu HDR a tudíž je nelze ve hrách použít. Když jsem se ujistil, že konzole i televize mají nejnovější dostupnou verzi firmwaru, začal jsem pátrat v nastavení. Nakonec jsem, oproti očekávání, zapnutí podpory pro HDR nenašel pod nastavením obrazu, ale v sekci “Obecné” -> “Správce externích zařízení” -> “HDMI UHD Color”, kde lze zapnout podporu HDR pro jednotlivé HDMI porty.

Pro lepší představu přikládám pár fotek:

 

 

 

A takto vaši televizi (Informace pro připojené zařízení HDMI) pak uvidí konzole PS4 Pro, jak vidíte “HDR” je nyní “Podporováno”:

 

Comments are closed.