Jak jsem se utvrdil v tom, že nemám rád T-Mobile

Jak jsem se utvrdil v tom, že nemám rád T-Mobile

O tom jak nepřestávám být fascinován tím co je u T-Mobile možné.

Dneska jsem byl požádán o zrušení hlasové schránky na Twist kartě od T-Mobile. V první chvíli jsem tento požadavek nechápal, protože na daném čísle jsem hlasovou schránku rušil již před půl rokem. Nevěřícně jsem tedy vzal mobilní telefon, vypnul ho a zavolal na něj ze svého čísla s očekáváním, že mi bude sděleno, že je číslo nedostupné. Jaké bylo moje překvapení, když se ozvalo: „Dobrý den, dovolali jste se do ….“ okamžitě jsem zavěsil a uronil slzu nad 12 korunami, které mi právě proletěli oknem – jsem uživatelem tarifu Odepiš. Popuzen tímto a dřívějšími negativními zkušenostmi s T-Mobile, především tedy s jejich pouličními dealery, kteří slibují i naprosto nereálné věci, jsem se rozhodl problém řešit.

Znechucení číslo jedna

Na stránkách T-Mobile jsem vstoupil do sekce „Můj T-Mobile“. Kromě toho, že stránky byly neuvěřitelně pomalé, tak mě zaskočila hned první služba, kterou jsem uviděl. Šlo o službu „Nesouhlas s přímým marketingem“, která nebyla aktivní. Ve zkratce to znamená, že všichni zákazníci, kteří si tuto službu neaktivují (a tím pádem přímý marketing od T-Mobile nedeaktivují – pěkně zamotané že?), mohou dostávat reklamní sms. Obchodní sdělení o nových produktech T-Mobile je sice obtěžující, ale pochopitelné. Oproti tomu rozesílání reklamních sdělení třetích stran, bez výslovného souhlasu mi přijde nevhodné (vy můžete akorát vyslovit nesouhlas a to až po tom, co jste byli nedobrovolně zdobrovolněni). A tak celé to vaše deaktivování přímého marketingu je tak zamotané, že člověk v první chvíli neví jestli souhlasit, nebo nesouhlasit.

Po troše googlení doporučuji článek: „T-Mobile začal všem zákazníkům rozesílat reklamu na mobily. Lze ji odhlásit

Znechucení číslo dva

Dále jsem na stránkách s překvapením zjistil, že je hlasová schránka skutečně neaktivní. Rozhodl jsem se tedy zavolat na linku péče o zákazníky a zjistit v čem je problém. Slečna mi sdělila, že je schránka neaktivní, ale že je aktivní MMS hlasový kurýr. Hlasový kurýr? Říkám si WTF? Slečna mi mezi tím nabízí jeho deaktivaci. Protože nemám chuť na vysvětlení obalená do marketingových frází a protože znám T-Mobile a už teď cítím podraz, nenechávám si význam služby vysvětlit, jenom souhlasím s její deaktivací.

Začínám trošku googlit a jenom se utvrzuji ve svém negativním názoru na tuto společnost. Nacházím článek s titulkem: „T-Mobile vám aktivuje hlasovou schránku, i když ji nechcete

Znechucení číslo tři

Uběhlo pár minut od rozhovoru na zákaznické lince a já se rozhodl úspěšnost deaktivace otestovat. (Naivně jsem doufal, že když si službu deaktivuji přímo na zákaznické lince, proběhne její deaktivace okamžitě. Vycházel jsem ze zkušenosti u Vodafonu, kdy jsem volal na zákaznickou linku se žádostí o aktivaci roamingu a sotva jsem zavěsil, přišla mi sms, že služba byla aktivována.) Vypínám tedy mobilní telefon s T-Mobile kartou, vytáčím jeho číslo a začínám volat. Jaké je moje překvapení, když se opět ozve důvěrně známé: „Dobrý den, …“. Dalších 12 Kč v tahu.

Vytočený opět vytáčím zákaznickou linku. Ptám se v čem je problém. Slečna mi oznamuje, že služba MMS hlasový kurýr je pořád aktivní a že v systému nevidí požadavek na jeho deaktivaci. Mám chuť si zanadávat, ovšem je mi jasné, že slečna sama za tyto problémy nemůže a tak se ovládnu. Opět žádám o jeho deaktivaci a končím hovor.

Závěr

Už je to asi 15 minut a já ještě neměl odvahu vypnutí MMS hlasového kurýra vyzkoušet. Asi se k tomu odhodlám až ráno. Přece jen každá sranda něco stojí a já si té srandy dneska zaplatil už dost. Uznávám, že poslední znechucení jsem si způsobil sám. Vzhledem ke svým zkušenostem s touto firmou jsem měl očekávat, že nic nepůjde hladce.

Přesto mě fascinuje jak si T-Mobile se svými zákazníky dělá co se mu zachce. Očekával bych od něj trošku úcty ke svým zákazníkům. Avšak když vidím jak je většina těchto chlebodárců rekrutována a co všechno jsou ochotni obchodní zástupci v ulicích slíbit, tak se ani nedivím, že ze zákazníků chtějí “vydojit” co nejvíce. Většina těchto zákazníků totiž ihned odchází, po té co jim ty super výhodné smlouvy, uzavřené ve spěchu na ulici, vyprší.


Poznámka pod čarou

Já sám jsem s T-Mobile nikdy žádnou smlouvu uzavřenu neměl a nemám.

Oproti tomu jsem měl tu čest několikrát si vyslechnout nabídky zmiňovaných pouličních obchodních zástupců. Vždycky jsem ze sebe dělal neznalého a naivního člověka, který ani pořádně neví co má za tarif. Pokud bych takový skutečně byl, tak bych z jejich vysvětlování nabyl dojmu, že u T-Mobile se snad volá zadarmo a ještě za to svým zákazníkům platí.

Zároveň mám několik přátel, kteří si od těchto podvodníků obchodních zástupců převzali simkarty s přesvědčením, že jde o karty s předplaceným kreditem (přece jen u O2 je rozdávání simkaret s malým přednabitým kreditem celkem běžné) a že je po provolání budou moci vyhodit. Nakonec se ukázalo, že budou po dobu následujících dvou let platit každý měsíc paušál. Zřejmě win-win (Obchodní vztah založený na oboustranně výhodné spolupráci) strategie v podání firmy T-Mobile.

One thought on “Jak jsem se utvrdil v tom, že nemám rád T-Mobile

  1. No Vodafone neni o moc lepsi. Sam aktivuje placeny internet nad ramec. Kdyz sem u nich zacal. Bylo domluveno, ze prvni uctovaci obdobi bude 14 dni a zaplati se 14 dni. Pak prislo vyuctovani a castka na mesic. Na lince mi bylo sdeleno, ze o tom nic nevi. Po nalehani mi slecna arogantnim tonem rekla, ze teda tentokrat a vyjimecne to tak udela. A pruzkumy spokojenosti, kdy volaji v sobotu v 6 rano…nebo sms s nastavenimi co chodi o pulnoci…. Je to vsude obdobny.

Comments are closed.

Comments are closed.